Per dešimtmetį išsaugota 3 kartus daugiau eismo dalyvių gyvybių

Susisiekimo ministerija informuoja, kad 2015 m. šalies keliuose pavyko sumažinti pėsčiųjų eismo dalyvių žūčių skaičių iki 32 – nuo 106 (2014 m.) iki 74 (2015-12-29). Žuvusiųjų skaičius dėl neblaivių vairuotojų kaltės sumažėjo nuo 45 iki 24. Sparčiai mažėja ir geležinkeliuose žuvusių asmenų skaičius – per pastaruosius 4 metus jis sumažėjo 37 proc.

„Pernai eismo įvykiuose žuvo 25 eismo dalyviais mažiau nei 2014-aisiais. Per pastarąjį dešimtmetį autoįvykiuose žuvusių žmonių sumažėjo daugiau nei 3 kartus. Neabejoju, kad tai lėmė infrastruktūros tobulinimas ir aktyvesnė eismo kontrolė, nuolatinis eismo kultūros ugdymas ir glaudus suinteresuotų institucijų bendradarbiavimas, vykdant švietėjišką veiklą“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Valstybinės reikšmės keliuose kasmet rekonstruojama per 250 avaringų ruožų, kuriuose įrengiamos įvairios saugaus eismo priemonės. Jų dėka per 7 metus juodųjų dėmių šalies keliuose skaičių pavyko sumažinti nuo 280 iki 37.

Lietuvos keliuose pernai rekonstruota 15 avaringų sankryžų, 35 km ilgio ruožuose padidintas šalikelių saugumas, apšviesta 5 km avaringų atkarpų, nutiesta 18 km pėsčiųjų ir dviračių takų, įrengta 160 lokalių inžinerinių greičio mažinimo priemonių.

2015 m. įteisinta 0 promilių alkoholio kraujyje leistina riba tam tikrai vairuotojų grupei, pradėta griežtesnė leistino greičio pažeidėjų kontrolė, taip pat pritarta neblaivių vairuotojų reabilitacijos programos ir savanoriško alkoblokų, t. y. variklio užvedimą blokuojančių alkotesterių, įrengimo automobiliuose idėjai. Neblaivūs vairavę asmenys galės pasirinkti arba vairavimo teisės atėmimą, arba mažesnę nuobaudą, jeigu dalyvaus reabilitacijos programoje ir transporto priemonėse naudos alkoblokus.

Praėjusiais metais itin aktyviai buvo įgyvendinami atšvaitų dėvėjimo skatinimo projektai, taip pat tokie projektai kaip „Saugokime vieni kitus keliuose“ ir „Eismo saugumas bendruomenėse“. Labai daug dėmesio saugiam eismui buvo skirta ir žiniasklaidos priemonėse – vyko reklaminės kampanijos televizijoje ir radijuje, saugus eismas buvo propaguojamas spaudoje ir internete.

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.37.199.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite