Konkurso „Išmanusis miestas“ dalyviai kuria naujas šalies miestų vizijas

Aplinkos ministerijos globojamame konkurse „Išmanusis miestas“, kurį organizuoja žurnalas „Structum“, dalyvaujantys architektūros, statybos, inžinerijos ir kitų programų studentai kuria naujas šalies miestų vizijas. Savo idėjas, atitinkančias savivaldybių poreikius pagal Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių teritorijų plėtros ir patrauklumo didinimo programą, šiemet jie pateiks Alytaus m., Anykščių r., Skuodo r., Visagino ir Tauragės r. savivaldybėms. Pagrindinis tikslas – ekonomiškai naudingas ir jaukus miestas.

Šio konkurso idėjos sutampa su Aplinkos ministerijos siekiu ne tik užtikrinti visų regionų plėtrą, bet ir suderinti įvairias juose vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos.

Dabar vykstantis konkursas – jau penktasis. Prasidėjęs praėjusį rugsėjį, baigsis š. m. birželį. Jame dalyvauja net 22 komandos. Tai universitetų – Klaipėdos, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, Vytauto Didžiojo, taip pat Vilniaus dailės akademijos, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai.

Jų pateikti projektai bus vertinami pagal atskiras kategorijas. Nugalės darbai, išsiskiriantys idėjų originalumu, atlikimo kokybe ir sprendinių pagrįstumu. Be to, renkant laimėtojus, bus atsižvelgta į teritorijos, pastato ar komplekso urbanistinės ir architektūrinės vizijos kokybę, išmaniųjų technologijų pritaikymą ir jų ekonominį pagrįstumą, atitikimą savivaldybių poreikiams, energinį efektyvumą.

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 52.55.186.225.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

ES pripažino Lietuvos keltą produktų dvigubos kokybės problemą

Už klaidinančią informaciją bus taikomos baudos

Europos Sąjungos (ES) institucijos priėmė ilgai lauktą sprendimą stiprinti vartotojų teisių apsaugą šalyse narėse. Šiuo susitarimu ES pripa...

3 ministerijos sudarė aiškų planą, kaip padėti vaikams su autizmo spektro sutrikimais

Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikim...