Susitikimas su nusipelniusiomis asmenybėmis ir knygų apie jas pristatymas "Istoriją kuria žmonės. Parodykime juos Lietuvai"

VšĮ Leidybos idėjų centras kviečia visą bendruomenę dalyvauti renginyje – išliekamosios vertės enciklopedinio stiliaus knygų apie Lietuvą garsinančius žmones pristatyme ir susitikime su Tauragės krašte gimusiomis ar čia dirbusiomis iškiliomis asmenybėmis, knygų bendraautoriais.

Renginio data: 2016 m. gegužės 26 d., ketvirtadienis.

Renginio pradžia: 15 val.

Renginio vieta:  Tauragės r. savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 3, Tauragė).

Renginių turo po Lietuvą globėja LR švietimo ir mokslo ministerija. Renginių metu vyksta susitikimai-pokalbiai Leidybos idėjų centro knygose „Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“, „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, „Lietuvos medicina. Pažanga ir asmenybės“ aprašytomis asmenybėmis ir bendraautoriais ir pačių knygų pristatymas. 

Renginį Tauragėje organizuoja leidykla VšĮ Leidybos idėjų centras, pokalbį moderuos Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Renginyje planuoja dalyvati Tauragės r. meras Sigitas Mičiulis.

Renginyje dalyvaus: socialinių mokslų daktaras, VU TSPMI Politikos teorijos katedros docentas, LR Seimo Parlamentinių tyrimų departamento direktorius Alvidas Lukošaitis, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, KU Sveikatos mokslų fakulteto profesorė, LSMU Medicinos akademijos Elgesio medicinos instituto Klinikinės fiziologijos ir reabilitacijos laboratorijos vedėja, vyr. mokslo darbuotoja, PSO tyrimo „TFK branduolinė grupė“ dalyvė Julija Brožaitienė, dailininkė keramikė, VDA Keramikos katedros docentė, 2009–2011 m. šios katedros vedėja, daugelio tarptautinių parodų dalyvė Janina Gražina Švažienė, jaunieji talentai – Tauragės "Versmės" gimnazijos mokiniai – gamtos mokslų olimpiadų prizininkas Arnas Šimašius ir Lietuvos jaunimo olimpinio sporto festivalių badmintono varžybų dalyvės ir prizininkės Dominyka Dragūnaitė ir Gabrielė Janušonytė. Dalyviai atsakys į susitikimo vedėjo ir auditorijos klausimus, pasidalys savo gyvenimo ir sėkmės istorijomis, patirtimi ir įžvalgomis apie vertybės, siekius, atliktus darbus, autoritetų įtaką žmogui ir valstybei, apie 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimus įvairiose srityse. Moksleiviams šis susitikimas bus tarsi neformali naujausios Lietuvos istorijos pamoka.
 
Tai bus ne tik įdomus, gyvas ir jaukus kraštiečių susitikimas, bet kartu ir labdaringas renginys – bus dovanojamos knygos bibliotekai, Tauragės krašto gimnazijoms, pagrindinėms mokykloms ar moksleiviams, kurias nupirko rėmėjai. 

„Džiaugiuosi, kad leidiniuose išsaugotos jų biografijos, reikšmingi pasiekimai. Šie žmonės atidavė savo išmintį, kad mes visi gyventume kitaip, gyventume geriau. Dar džiugu, kad auga nauja talentinga karta, kuri toliau kurs mūsų šalies ateitį“, – viename šio turo renginių kalbėjo LR švietimo ir mokslo ministrė Aurdonė Pitrėnienė. 

„Tai vienas knygų ir jose aprašytų asmenybių pristatymų turo po Lietuvą renginys. Turas skirtas 25-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms paminėti ir labiausiai per šiuos metus nusipelniusioms Lietuvos asmenybėms pagerbti. Šios knygos – tai naujausios Lietuvos istorijos studija, kurioje atspindėti reikšmingiausi 1990–2015 m. visų valstybės gyvenimo sričių ir žmonių pasiekimai. Per žymių žmonių biografijas, respublikos ekonominę-politinę sandarą – savivaldybes, valstybės valdymo institucijas, mokslo, meno centrus, įvairias organizacijas ir pan. atsispindi Lietuvos nueitas kelias. Kiekvienas Lietuvos kraštas yra užauginęs šaliai nusipelniusių asmenybių ir jaunųjų talentų, kuriais didžiuojasi kraštiečiai, kurių biografijos ir 1990–2015 m. reikšmingi pasiekimai aprašyti mūsų knygose. Kai kurie jų šiandien gyvena ir dirba kituose miestuose ar net valstybėse, bet visų jų laimėjimai, kūriniai garsina Lietuvą pasaulyje. Tauragės kraštas subrandino atgimusiai Lietuvai bene 25 savo darbais ar veikla reikšmingas asmenybes. Penkių jaunųjų talentų, jau dabar turinčių aukštų pasiekimų moksle, mene, sporte, visuomeninėje veikloje, biografijos aprašytos knygoje „Kas bus kas. Lietuvos ateitis“, net 20 mokinių paminėti knygos Gimnazijų garbės lentoje. Tikime, kad aprašyti šalies pasiekimai per 25 metus įkvėps dar didesniems ateities darbams, o iškiliausių mūsų valstybės piliečių įnašas niekada nebus pamirštas“, – sako leidyklos projektų direktorė Vida Laumenskaitė-Dauderienė.

Renginių turas po Lietuvą „Istoriją kuria žmonės, parodykime asmenybes Lietuvai!“

2015–2016 m. minime 25-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės metines. Per šį laikotarpį pasiekėme tikrai daug: vieningai atlaikę iš pirmo žvilgsnio daug didesnio ir stipresnio agresoriaus spaudimą, sukūrėme laisvą, stabilią ir demokratišką valstybę, kurią Vakarų pasaulis mielai priėmė į savo gretas. 

Lietuvos pasiekimai – tai jos žmonių pasiekimai. Deja, per dažnai darbščiausios ir iškiliausios asmenybės lieka visuomenės dėmesio pakraštyje, dažniau matome nusikaltimų, nelaimių ir problemų suvestines. VšĮ Leidybos idėjų centro misija yra šią situaciją pakeisti. 

Lietuvos nepriklausomybės 25-ųjų metinių proga išleidome ir pristatome šiuos išskirtinius leidinius: 

„Asmenybės. 1990–2015 m. Lietuvos pasiekimai“. Leidykla Lietuvos Respublikos 25-mečio sukakčiai pažymėti išleido solidžią, išliekamąją vertę turinčią dvitomę knygą „Asmenybės. 1990–2015 metų Lietuvos pasiekimai“, kurioje aprašytas visas 1990 m. atgautos Nepriklausomybės laikotarpis ir surinkta apie 2300 iškiliausių šio meto Lietuvos asmenybių biografijų. (2016 m. išleista šios knygos angliškoji versija – knyga „Lithuania. 25 Years of Independence“). Per žymių žmonių biografijas, respublikos ekonominę-politinę sandarą – savivaldybes, valstybės valdymo institucijas, mokslo, meno centrus, įvairias organizacijas ir pan. atsispindi Lietuvos nueitas kelias. Mokslininkai, Vyriausybės kabinetų nariai, žurnalistai, istorikai apžvelgia svarbius atgijusios šalies pažangos įvykius, reformas, kultūros, verslo ir kitų sričių raidą, įnašą į Europos Bendriją. 

„Kas bus kas. Lietuvos ateitis“. Tai pirmoji Lietuvoje tokio pobūdžio knyga, kurioje 569 talentingiausi jaunuoliai autobiografinėse apybraižose pasakoja apie savo pasiekimus, laimėjimus ir kelią jų link. Knygoje taip pat pristatomos svarbiausios mokinių organizacijos, kolektyvai, konkursai, o pabaigoje pateikiama visų Lietuvos gimnazijų garbės lenta – joje pristatomi patys geriausi gimnazijų mokiniai.

„Lietuvos medicina. Pažanga ir pasiekimai“. Tai knyga, reprezentuojanti Lietuvos medicinos laimėjimus ir pagarbiai pristatanti žymiausius, labiausiai nusipelniusius ir toli už šalies ribų garsius dabarties Lietuvos medicinos elito atstovus – 350 dabarties Lietuvos habilituotų daktarų ir medicinos profesorių, habilituotų daktarų ir profesorių emeritų. Leidinyje pateikiama kiekvieno mediko biografinė apybraiža, biografijos duomenys ir fotografijos, knygos gale – medicinos svarbiausių įmonių raida ir pasiekimai.  

Tarp asmenybių, patekusių į mūsų leidinius, rasite:

-    Lietuvos mokslininkus, išradėjus, gydytojus, dėstytojus ir mokytojus, dvasininkus, kasdieniu savo darbu kuriančius Lietuvos ateitį,
-    valstybės kūrėjus, teisininkus, politikus, pareigūnus, merus, kurių darbai ir sprendimai žymiai prisidėjo statant Lietuvos gerovės pamatus,
-    lietuvių išeivijos atstovus, labiausiai prisidėjusius atkuriant ir stiprinant Lietuvos valstybę,
-    verslininkus, kurie, pradėję nuo nulio, išplėtojo stiprias įmones, kuriančias visame pasaulyje vertinamą produkciją, įdarbina šimtus specialistų ir mokėdami mokesčius pildo valstybės biudžetą,
-    menininkus, kurių kūryba žavimasi ne tik šalyje, bet ir visame pasaulyje,
-    moksleivius, kurie, dar būdami tokie jauni, pasiekimais jau garsina savo mokyklų, krašto ir Lietuvos vardą, 
-    ir daugybę kitų savo darbui atsidavusių įvairių sričių profesionalų, kurių darbų rezultatais galime didžiuotis ir mėgautis visi.

Visi jie – asmenybės, kuriančios istoriją. VšĮ Leidybos idėjų centras organizuoja susitikimus su šiomis asmenybėmis ir unikalių apžvalgų autoriais visoje Lietuvoje. Susitikimų metu kiekvieno regiono žmonės turi progą išgirsti savo krašto asmenybių istorijas, susipažinti su jų keliu į sėkmę ir dalyvauti gyvose diskusijose, kuriose gali gauti atsakymus į jiems rūpimus klausimus. 

VšĮ Leidybos idėjų centras

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.37.199.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kalėdų eglė bus įžiebiabta gruodžio 10 dieną

Lapkričio 9 dieną savivaldybėje vyko Komisijos dėl Kalėdų eglutės įžiebimo šventės organizavimo posėdis, kuriame buvo aptarti klausimai d...

Vietos savivaldos dieną darbuotojai pasitiko rytą su muzika

Spalio 10-oji – Vietos savivaldos diena – Tauragės rajono savivaldybėje paminėta neįprastai ir išradingai. Į darbą atskubančius specialist...