Didįjį ketvirtadienį – Eugenijaus Skipičio fotografijų paroda

Tauragės kultūros rūmuose kovo 24 dieną, Didįjį ketvirtadienį, 17.30 val. atidaroma žurnalisto, poeto, fotografo, muziejininko, Mažosios Lietuvos propaguotojo ir žinovo Eugenijaus SKIPIČIO fotografijų paroda „Tilžės bažnyčia – lietuvių bendruomenės gyvenime“.
Tauragės visuomenei autorius labiausiai pažįstamas kaip originalių, istorinių, filosofinių, eseistinių straipsnių autorius „Tauragės kurjeryje“. Jis yra vienas iš pagrindinių „Rambyno“ žurnalo autorių, daug publikacijų paskelbta laikraštyje „Lietuvos žinios“, kultūrinėje Lietuvos spaudoje.

Eugenijus Skipitis yra žinomas poetas, pernai savo eiles skaitęs Tauragėje „Poezijos pavasaryje“, jis beveik dešimtmetį dirbo Martyno Jankaus Muziejuje, jo galvoje gimė idėja įkurti Mažosios Lietuvos paveikslų sodą. Pagal tikrąją specialybę Eugenijus yra dailininkas, todėl ir fotografijos menas jam toks artimas.

Štai ką jis rašo apie Didįjį Ketvirtadienį pristatomą savo parodą:

„Sunku įsivaizduoti 2000 m. pastatytą Tilžės (Sovetsko) Kristaus Prisikėlimo bažnyčią be jos klebono Anupro Gauronskio. Kunigo Anupro Dievo liudijimas apima ne tik Tilžę, bet ir Skaisgirių (Bolšakovo), Ragainės (Nemano), Lazdynų (Krasnoznamensko) ir Gąstų (Slavsko) parapijas. Jis ne tik aukoja mišias, palydi į paskutinę kelionę, tuokia ir krikštija ar lanko parapijiečius namuose, bet ir stengiasi žmonėms įkvėpti viltį gyvenimui ir meilę Lietuvai. Šiuo metu pastoraciniame darbe kunigui Anuprui talkina vikaras, slovakų kilmės kunigas Miloš Krakovsky ir Šv. Mergelės ir Kankinės Kotrynos kongregacijos seserys vienuolės Liudmila Kolesova ir iš Seinų krašto kilusi Maksimilijana-Henrika Gaber.

Per foto aparato vaizdo ieškiklį nėra lengva pagauti tas nuotaikas, kurios atsiranda Tilžės ar kitos parapijos tikintiesiems bendraujant su Bažnyčia, ypač, kai gyveni kitoje Nemuno pusėje, kai prie bendruomenės ir Bažnyčios kontaktų gali prisiliesti tik epizodiškai, netikėtai atsidūręs kokiame nors renginyje, bendruomenės pobūvyje ar tiesiog būdamas Tilžėje atėjęs pasidžiaugti kunigo A.Gauronskio skleidžiama Dvasios šviesa. Vargu ar man pavyko nufotografuoti tą Dvasios spindesį, tačiau jaučiu, kad Tilžės lietuvių bendruomenės ir Bažnyčios gyvenime atradau 25 sekundes, kurios įprasmina šio krašto sudėtingo likimo žmones“.

Taip kukliai rašo apie savo darbą Eugenijus Skipitis. Ar tai tiesa – puikiai galite Jūs visi įsitikinti kovo 24 dieną 17.30 atvykę į Tauragės kultūros rūmus, kur bus atidaryta paroda. Atidaryme žada dalyvauti Lietuvos respublikos konsulas Sovetske prof. Bronius Makauskas, kunigas Anupras Gauronskis, Tauragės parapijos ganytojas Alvydas Bridikis, kiti svečiai.

Tauragės kultūros centro informacija 

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.37.199.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kalėdų eglė bus įžiebiabta gruodžio 10 dieną

Lapkričio 9 dieną savivaldybėje vyko Komisijos dėl Kalėdų eglutės įžiebimo šventės organizavimo posėdis, kuriame buvo aptarti klausimai d...

Vietos savivaldos dieną darbuotojai pasitiko rytą su muzika

Spalio 10-oji – Vietos savivaldos diena – Tauragės rajono savivaldybėje paminėta neįprastai ir išradingai. Į darbą atskubančius specialist...