Įvyko civilinės saugos stalo pratybos

Vykdydamas radiologinių avarijų prevenciją ir siekdamas tinkamai pasirengti reaguoti ir koordinuoti civilinės saugos subjektų veiksmus įvykus radiologinei avarijai, Radiacinės saugos centras drauge su Tauragės rajono savivaldybės administracija 2016 m. rugsėjo 30 d. organizavo savivaldybės lygio civilinės saugos stalo pratybas „Radiologinės avarijos, kilusios dėl eismo avarijos gabenant jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį, valdymas ir likvidavimas“.

Pratybos vyko dviem etapais, jas sudarė teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje pratybų dalyje Radiacinės saugos centro specialistai pristatė radiologinių avarijų statistinius duomenis, užsienio šalyse įvykusias panašaus pobūdžio radiologines avarijas, taip pat supažindino dalyvius su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – šaltiniai) vežimo, šaltinių pakuočių klasifikavimo, transporto ženklinimo reikalavimais, pagrindinėmis institucijų funkcijomis reaguojant ir likviduojant radiologines avarijas savivaldybės lygmenyje. Pratybų dalyviai taip pat buvo supažindinti su individualiosios dozimetrinės kontrolės reikalavimais likviduojant radiologines avarijas, asmeninėmis apsaugos priemonėmis, jiems buvo pademonstruoti dozimetrinės kontrolės prietaisai ir priminta kaip juos naudoti.

Praktinėje pratybų dalyje dalyviai pristatė realius veiksmus, kuriuos pagal savo atstovaujamos institucijos kompetenciją atliktų įvykus eismo avarijai, kai vežamas šaltinis ir yra pasklidusi radioaktyvioji tarša.

Pratybose dalyvavo Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, VšĮ Tauragės r. pirminės sveikatos priežiūros centro, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės, Tauragės r. savivaldybės administracijos, KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, VšĮ Tauragės ligoninės atstovai.

Radiacinės saugos centro atstovai dėkoja Tauragės r. savivaldybės administracijai už suteiktą pagalbą organizuojant šias pratybas ir yra pasirengę bendradarbiauti sprendžiant pasirengimo branduolinėms ar radiologinėms avarijoms savivaldybei iškylančius klausimus.

Radiacinės saugos centras kviečia miestų ir rajonų savivaldybių administracijas rengiant kasmetinius veiklos planus pagalvoti apie radiologinių incidentų ir avarijų problematikos aktualumą ir, suderinus su Radiacinės saugos centru, į savo veiklos planus įtraukti panašaus pobūdžio pratybas, seminarus ar mokymus.

Radiacinės saugos centras

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.37.199.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite