Už prekybą žmonėmis tauragiškiams teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

 Klaipėdos apygardos teismas šiandien paskelbė nuosprendį trims prekyba žmonėmis, vaiko pirkimu bei pardavimu kaltintiems Tauragės m. gyventojams.  Kaltinamiesiems 24 metų M. M.  ir 26 metų E. Ž. skirtos 6 metų, 21 metų G. G.  - 5 metų laisvės atėmimo bausmės, jas atliekant pataisos namuose.

 Teismas, išanalizavęs bylos medžiagą, liudininkų parodymus, pripažino, kad tauragiškiai, pasinaudoję nukentėjusiųjų, tarp jų nepilnamečio, pažeidžiamumu, įkalbėjo juos vykti vagiliauti į Suomiją, organizavo jaunuolių gabenimą ir išnaudojo juos nusikaltimams daryti bei iš to pelnėsi.  Nustatyta, kad jie veikė pagal išankstinį susitarimą užsiimti prekyba žmonėmis, kiekvienas atliko sutartus veiksmus.

 Teismas taip pat nustatė, kad E. Ž. ir M. M. anksčiau Suomijoje vogė prekes iš parduotuvių ir siuntė jas į Lietuvą parduoti. M. M. ten buvo sulaikytas ir bijojo vogti pats, todėl nusikaltimams buvo ieškoma kitų asmenų. G. G. vagiliauti užsienyje pasiūlė savo pažįstamam, su kuriuos kartu mokėsi toje pačioje mokymo įstaigoje. Jaunuoliui už vagystes buvo pažadėtas apie 300 eurų atlygis. Paprašytas surasti dar vieną žmogų, šis pasiūlė septyniolikmetį draugą.

 Abu nukentėję jaunuoliai vagysčių subtilybių – ką ir kaip vogti, kaip nepamatytiems išeiti iš parduotuvių – mokėsi iš M. M. ir G. G.  Jiems buvo nurodyta vogti skutimosi peiliukų „Gillette“ galvutes ir kremą „Loreal“. M. M. pagal navigacijos žemėlapius surasdavo parduotuves, į kurias vogti prekių kartu su užverbuotais jaunuoliais vėjo ir juos kontroliavo E. Ž. Be to, nustatyta, kad Suomijoje visi laikėsi kartu, miegojo automobilyje, iš parduotuvių vogė maistą ir gėrimus, naktimis vogė degalus. Tai įrodo, kad kaltinamieji M. M. ir E. Ž. kontroliavo nukentėjusiuosius, pastarųjų veiksmų laisvė buvo suvaržyta, jie atliko nurodytus veiksmus.

 „Kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, sunkia jų materialine padėtimi. Nusikalstama veika buvo padaryta tiesiogine tyčia: kaltinamieji suvokė, kad nukentėjusieji bus išnaudojami nusikalstamoms veikoms daryti, ir tokių pasekmių norėjo. Tai, kad nukentėjusieji sutiko vykti vogti, nešalina kaltinamųjų baudžiamosios atsakomybės, kadangi nukentėjusiojo sutikimas veikos pripažinimui prekyba žmonėmis reikšmės neturi ir atitinka prekybos žmonėmis požymius“, – sakė Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Dalia Kursevičienė.

 Teismas skirdamas bausmes šioje byloje, be kita ko, atsižvelgė į padarytų nusikalstamų veikų pavojingumo laipsnį, jų padarymo motyvus ir tikslus, daromą žalą visuomenei. Kaltinamųjų atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta, atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažintas veikimas bendrininkų grupe.

 Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Klaipėdos apygardos teismo inf.

 

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.221.93.187.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Naujai statomiems namams – jau A+ klasės energinio naudingumo reikalavimai

Aplinkos ministerija primena, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. naujai statomiems pastatams jau bus taikomi A+ klasės energinio naudingumo reikalavimai. J...

Gaisre žuvo moteris

Praėjusią parą šalies ugniagesiai užgesino 15 gaisrų ir atliko 32 gelbėjimo darbus. Gaisre žuvo vienas žmogus.