Tauragė - geriausia moterų ir vyrų lygybės priemones įgyvendinanti savivaldybė

Š.m. lapkričio 3 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame Lietuvos savivaldybių asociacijos tarybos posėdyje apdovanotos savivaldybės, kuriose geriausiai skatinama moterų ir vyrų lygybė šešiose skirtingose srityse. Viena iš nominacijų- „Už savivaldybės politikų, administracijos darbuotojų bei darbdavių gebėjimų stiprinimą įgyvendinti moterų ir vyrų lygybę“, įteikta ir Tauragės rajono savivaldybei.

Lietuvos moterų lobistinė organizacija surengė konkursą, siekdama paraginti Lietuvos savivaldybes skirti daugiau dėmesio moterų ir vyrų lygybei ir įtraukti moterų ir vyrų lygių galimybių priemones į savivaldybių strateginius ir veiklos planus.

Bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija bei remiantis parengtais konkurso nuostatais, konkurse dalyvaujančioms savivaldybėms buvo pateiktos anketos su klausimais apie dirbančių moterų ir vyrų skaičių savivaldybės administracijoje, taryboje, įgyvendinamas priemones, užtikrinančias vyrų ir moterų lygias galimybes, programas, vizijas ir kt.

Užpildytas anketas  išanalizavo bei savivaldybes, kurios taikė efektyviausias moterų ir vyrų lygybės priemones, atrinko konkurso komisija. Puikiai įvertinta ir Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistės Editos Gaižauskienės užpildyta bei pateikta anketa. Rajono merui Sigitui Mičiuliui apdovanojimą įteikė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Įvertinus savivaldybių užpildytas anketas pagal nustatytus kriterijus, apdovanotos šios savivaldybės:

·         už Moterų ir vyrų lygybės priemones švietimo srityje – Pasvalio rajono savivaldybė;

·         už Moterų ir vyrų lygybės priemones socialinėje, sveikatos ir sporto srityse – Alytaus rajono savivaldybė;

·         už Moterų ir vyrų lygybės priemones užimtumo ir verslo srityje – Utenos rajono savivaldybė;

·         už Moterų ir vyrų lygybės priemones gerinant savivaldos infrastruktūrą – Druskininkų savivaldybė;

·         už savivaldybės politikų, administracijos darbuotojų bei darbdavių gebėjimų stiprinimą moterų ir vyrų lygybės srityje – Tauragės rajono savivaldybė;

·         savivaldybei, į strateginius veiklos/plėtros planus įtraukusiai daugiausia moterų ir vyrų lygybės priemonių – Jonavos rajono savivaldybė.

Tai jau antrieji savivaldybių apdovanojimai už darbą stiprinant moterų ir vyrų lygybę.

Konkursą organizuoja Lietuvos moterų lobistinė organizacija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija,  Projektą finansuoja: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Projektą koordinuoja: Kauno moters užimtumo informacijos centras

Projekto partneriai: Socialinių inovacijų fondas  ir Lietuvos moterų lobistinė organizacija

Tauragės rajono savivaldybės 
Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Inesa Vaigauskienė

Griežtai draudžiama Tauragietis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Tauragietis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Tauragietis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 107.23.37.199.

Rašyti

Portalo Tauragietis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Taurage@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Skirtos lėšos seniūnijų kelių žvyravimui, greideriavimui ir priežiūrai

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio įsakymu Tauragės rajono seniūnijoms vietinės reikšmės keliams ir...

Nuo Gramančio iki Pagramančio – kultūros sostinė

Naisiuose liepos 9 d. jau iškilmingai paskelbtos kitų metų mažosios Lietuvos kultūros sostinės, o šių metų mažosios sostinės pačiame veikl...